Депутати Золочівської районної ради прийняли заяву щодо надання автокефалії Православної Церкви в Україні

11 травня 2018 року відбулася ХХVІ (позачергова) сесія районної ради. Під час сесії депутати розглянули питання “Про підтримку звернення Президента України та Верховної Ради України до Вселенського Патріарха Варфоломія щодо надання Томосу про автокефалію Православної Церкви в Україні”.

Рішення було прийняте, за яке проголосувало 23 депутати.

ЗАЯВА Золочівської районної ради Львівської області про підтримку звернення Президента України, Верховної ради України до Вселенського Патріарха Варфоломія щодо надання автокефалії Православної Церкви в Україні.

Золочівська районна рада Львівської області підтримує звернення Президента України Петра Порошенка до Вселенського Патріарха Варфоломія про надання Томосу про автокефалію Православної Церкви в Україні від 17 квітня 2018 року.
Вважаємо, що таке рішення Константинопольської Матері-Церкви буде актом глибокої історичної справедливості, оскільки саме з Константинополя Україна прийняла Хрещення. Рішення про автокефалію сприятиме міжконфесійному і церковно-державному діалогу в Україні на засадах релігійної свободи та міжконфесійного миру, стане важливим кроком для забезпечення прав, свобод та релігійних потреб громадян. Створення автокефальної Православної Церкви в Україні зміцнить єдність українського суспільства, усуне ще одну можливість деструктивного втручання ворожих зовнішніх сил у політичні та соціальні процеси в Україні.
Закликаємо всі органи центральної та місцевої влади, а також місцевого самоврядування всебічно сприяти створенню української автокефальної Православної Церкви заради миру і єдності, свободи та процвітання Української держави.

Підтримано на ХХVІ (позачерговій) сесії
Золочівської районної ради Львівської області
11 травня 2018 року