12,2 млрд грн. – бюджет закупівель Львівської області через Prozorro в 2016 році

Державні закупівлі довгий час були закритою сферою, в яку потрапляли тільки «свої», але правила гри змінилися. 1 квітня 2016 року закупівлі через систему публічних електронних закупівель Prozorro стали обов’язковими для всіх центральних органів влади, великих державних підприємств та монополістів, а з 1 серпня система стала обов’язковою для всіх державних замовників.

Реформа публічних закупівель зробила процес відкритим та прозорим, що сприяє зниженню рівня корупції та підвищенню конкуренції. Кожного дня через систему Prozorro оголошуються сотні різноманітних тендерів на мільйони гривень.
Система влаштована таким чином, що всі закупівлі відбуваються онлайн і кожен крок закупівельника та постачальника можна в режимі онлайн відслідковувати будь-якій людині, в який є інтернет. Так саме в один клік доступ до інформації про закупівлі можуть отримати контролюючі органи.
Як повідомили “Золочів.нет” у прес-службі Prozorro, в 2016 році в Львівській області відбулось 15 250 тендерів з плановою сумою закупівлі 12,2 млрд грн. 1130 замовників були представлені в області. У середньому на одних торгах брали участь 2,4 учасники. Економія в області склала 7,84 %.

За допомогою системи загалом було зекономлено більше 8 млрд грн. Prozorro отримало міжнародну премію у сфері публічних закупівель Public Sector Procurement Award та отримала премію Open Government Awards (відзначає громадські ініціативи, які використовують урядові дані для досягнення соціально важливих цілей).

Залишити відповідь

Next Post

Флешмоб вшанування пам’яті Героїв Небесної Сотні

«НЕБЕСНА СОТНЯ У НАШИХ СЕРЦЯХ» — під такою назвою відбувся флешмоб вшанування пам’яті Героїв Небесної Сотні. Учні Золочівської ЗОШ №2 ім. Маркіяна Шашкевича розповіли біографії героїв із Львівщини, які загинули за Україну. Закінчився флешмоб зі словами: Слава Україні!Героям Слава ! Слава нації! Смерть ворогам! Поділіться цим у соцмережах: