День народження Степана Бандери

І НАСТАНЕ ЧАС, КОЛИ ОДИН СКАЖЕСЛАВА УКРАЇНІ! І МІЛЬЙОНИ ВІДПОВІДАТИМУТЬ: ГЕРОЯМ СЛАВА” Степан Бандера

1 січня виповнюється 114 років від Дня народження провідника української нації Степана Бандери.

1 січня 1909 року у с. Старий Угринів Калуського повіту в сім’ї греко-католицького священика народився майбутній провідник ОУН Степан Бандера. У юності Степан був членом Пласту, Організації вищих класів українських гімназій, Ук­раїнської військової організації, входив до Групи Ук­раїнської націоналістичної молоді, Організації Ук­раїнських націоналістів.

Свою діяльність провідник ОУН втілював у ідеї національної свободи і державної незалежності України.

Найважливіші цілі, задля досягнення яких він працював впродовж життя:

1. Формування національно свідомої людини необхідне для розбудови держави.

2. Орієнтація на власні сили:

«Самостійну державу може здобути собі український народ тільки власною боротьбою і трудом. Концепція власної боротьби, власних змагань, власними силами — це єдина реальна визвольна концепція. Тільки вона може бути змістом української самостійницької політики і провідною настановою всієї політичної дії!»

3. Віра в Бога допоможе здолати проблеми родинного і національного характеру:

«Свідомість, що з нами Бог, — це найпевніша і найбільша поміч для нас усіх!»

4. Консолідація політичних сил – згуртування, з’єднання усіх національних політичних сил навколо розбудови самостійної держави:

«Перша й основна передумова до повної внутрішньо-української консолідації є те, щоб у цілому українському житті, як у цілому, так і в усіх його складових елементах, на першому місці стояв принцип визвольної боротьби і творчої праці для справи визволення та державної самостійности; щоб за цим критерієм оцінювати всі елементи і всі проблеми внутрішнього українського життя. Тоді в ім’я спільної ідеї та великої національної потреби в оцінці всіх явищ і всіх чинників переважатимуть з’єднуючі, спільні моменти, які стоятимуть перед тим, що спірне і роз’єднуюче, перше значення матиме питання, який позитивний вклад вносить кожний елемент у цілість. У консолідації, замість групової ексклюзивности і вузько-партійного «або-або» супроти інших політичних чинників, до голосу має прийти взаємна толерантність і синтезуючий принцип: «і — і».

За свою політичну позицію та діяльність С. Бандера у 1934-1940 рр. перебував в ув’язненні. Після звільнення долучився до написання Акту відновлення Української Держави, який було проголошено у Львові 30 червня 1941 року.

15 жовтня 1959 року у м. Мюнхен (Німеччина) С. Бандеру вбив агент КДБ Б.Сташинський.

У січні 2010 р. Президент України В. Ющенко підписав указ № 46/2010 «Про присвоєння С. Бандері звання «Герой України»: «За незламність духу у відстоюванні національної ідеї, виявлені героїзм і самопожертву у боротьбі за незалежну Українську державу».

Залишити відповідь

Next Post

Вітання для Кальмука Богдана Ростиславовича

У цей новорічний день святкує свій ювілей директор Колтівського ЗЗСО І – ІІІ ступенів Богдан Ростиславович Кальмук. Щирі слова вітання надсилає колектив закладу. Шановний ювіляре! Прийміть сердечні привітання з нагоди Вашого щасливого ювілейного дня народження! Нехай у Ваших задумах завжди буде мудрість, на роботі – підтримка, вдома – увага та […]