100 років із Дня першої Пластової присяги

Завтра розпочнуться святкування Дня першої Пластової присяги у Львові. Свято триватиме впродовж двох днів, під час яких пластуни візьмуть участь у акціях, що присвячені 100-літньому ювілею першої Пластової присяги.

Як повідомили львівські пластуни, понад 1000 пластунів з усієї України приїхали до Львова для того, щоб відсвяткувати День першої Пластової присяги. Цей день вважається офіційною датою заснування Пласту-скаутингу в Україні. Не дарма всеукраїнське свято відбувається у Львові, адже саме тут 100 років тому в приміщенні Львівської академічної гімназії була складена перша Пластова присяга на вірність Богові та Україні.

Традиційно для пластунів урочистості розпочались із спільної молитви у соборі святого Юра, а також посвяти нових пластових прапорів.  Опісля відбудеться марш від собору св. Юра до площі на пр.Свободи. На площі перед пам’ятником Т. Шевченку будуть проведені пластові церемоніали. До них запрошені усі пластуни – від наймолодших, до тих, що складали Пластову присягу ще до часів Другої світової війни. Одним з важливих етапів цьогорічних церемоніалів буде поновлення Пластової Присяги. Усі, хто колись складав Пластову присягу та хочуть підтвердити її, зможуть зробити це поруч з пластунами, що складають її вперше. Після пластових церемоніалів у приміщенні театру імені М. Заньковецької відбудеться урочиста академія для старшопластунів, сеньйорів Пласту, влади та охочих гостей. Також в суботу  впродовж трьох годин на пл. Ринок буде відбуватись пластовий ярмарок, а ввечері на всіх пластунів чекатиме концерт на честь свята.

Наступного дня, в неділю, відбуватиметься відкриття меморіальних таблиць трьом засновникам Пласту: Іванові Чмолі, Петрові Франку та д-ру Олександру Тисовському. А також пройде теренова гра-квест Львовом для усіх охочих пластунів, зокрема цікавою вона буде для гостей з інших міст України.

За матеріалами: ЛМР.

 

Залишити відповідь

Next Post

Відбудеться заключний тур обласного фестивалю-конкурсу «І слово, і пісня, матусю, тобі»

29 квітня у Львові відбудеться заключний тур обласного фестивалю-конкурсу «І слово, і пісня, матусю, тобі». Про це повідомили в головному управлінні освіти і науки Львівської облдержадміністрації. Участь у заключному турі обласного фестивалю-конкурсу братимуть переможці районних відборів у номінації «Виконання пісні про маму».Захід проводить Львівський обласний відділ Союзу Українок.Заключний тур обласного […]