У Золочеві до 100-річчя від Дня народження патріарха Димитрія відбувся вечір пам’яті

 У неділю, 5 червня 2016р., з нагоди святкування 100 – річчя з дня народження Патріарха УАПЦ Димитрія, в районному Народному домі ім І. Білозора в м. Золочів пройшов вечір пам’яті на тему: «Життя просвітлене Христом».
Патріарх Димитрій (у мирі: Володимир Васильович Ярема, 9.12.1915 – 25.02.2000) – видатний церковний і культурний діяч, патріарх Київський і всієї України Української Автокефальної Православної Церкви. Народився у селi Глiдно Березівського повіту на півночі Сяніцької землі (тепер Кросненський повіт у Польщі).
На вечорі пам’яті були присутні священники Золочівського деканату УАПЦ, парафіяни, громадськість міста, члени громадських організацій, гості з міста Львів, члени родини Патріарха.
Автор сценарію та ведучий – митр. прот. Юрій Юречко, парох громад УАПЦ с.Городилів та с.Єлиховичі.
Урочиста академія розпочалася із молитви за український народ, яку написав Патріарх Димитрій та урочистим співом хору «Христос Воскрес».
До слова була запрошена голова товариства переселених українців із Надсяння, Лемківщини та Холмщини “Родинне дерево” п. Світлана Наливайко, яка у своїй доповіді «Рідне Надсяння – родина Патріарха » описала красу природи рідного села Глідно, освіченість та патріотизм місцевого українського населення, його самосвідомість, сумні події для українців – переселення. Власне Золочівщина для родини Патріарха стала рідною, адже саме в м. Глиняни та сусіднє село Женів переселили Його родину під час операції «Вісла» 1945-1946 роках.

Вечір був насичений цікавими доповідями, які перекликалися із спогадами про Патріарха.
Про мистецьку сторону діяльності Владики розповів онук Патріарха – Кость Маркович (приват-доцент кафедри сакрального мистецтва Львівської національної академії) у своїй доповіді «Дослідження церковного мистецтва в працях Патріарха Димитрія».
Знайомство з родиною Патріарха Димитрія продовжилося з виступом Його доньки – Віри Маркович. «Слово про батька» – це теплі спогади про рідну людину , наставника в спілкуванні з Богом та в повсякденному житті. Донька Патріарха, розповіла про батьківську любов до дітей, який намагався усім своїм дітям дати добру освіту, про парафіян і священиків.
«Тягар Патріаршого служіння» – доповідь іподиякона Тараса Дмитрика, в якій він описав про цікаві віхи патріаршества – мандрівки парафіями, участь в різноманітних державних заходах та останню подорож у рідне Глідно, а також Сянок та Перемишль, зустрічі з рідною землею та українцями.
Про музичне обдарування та хорову творчу діяльність Патріарха повідомила у своєму виступі п.Неля Мельник ( керівник парафіяльного хору храму Св.Софії м.Золочів).
Про дослідження в галузі архітектури в працях Патріарха Димитрія доповів архітектор п.Петро Кобелька.
Особливо велично звучала поезія авторства Патріарха, яку продекламували п. Христина Дудар (м. Глиняни), п. Ярина Сухецька (Голова Золочівської “Просвіти”), п. Іван Вархола (керівник Золочівського народного театру).
Музичний супровід вечора забезпечили парафіяльний хор храму Св. Софії УАПЦ м. Золочева ( кер.п.Неля Мельник) та вокальний квартет духовенства Золочівського деканату УАПЦ “ЛЕВИТ”( кер.митр.прот.Орест Галан). До уваги слухачів прозвучали твори А.Веделя, Д.Бортнянського,М.Леонтовича , а також авторський хоровий твір Патріарха Димитрія «Херувимська».
Відомий композитор та поет Теодор Кукурудза поділився своїми спогадами про Патріарха, присвятивши світлій пам’яті Владики Димитрія свої авторські музичні твори.
До слова від Фонду Патріарха Димитрія був запрошений диякон Юрій Федів (м. Львів).
До усіх присутніх звернувся також Голова Золочівської РДА п. Володимир Нєдзельський.
На академії був присутній представник української діаспори Канади проф. Роман Єренюк із м. Вінніпегу.
Завершилася академія подячним словом Золочівського благочинного митр. прот. Василія Сагана та спільної молитви “Боже великий, єдиний”.

Світла і велична постать Патріарха Димитрія. Це людина – подвижник не лише на Божій ниві, але й у мистецькій сфері. Його ораторський хист промовця-проповідника, поетичний дар, обдарування художника-маляра та дослідника-науковця залишили помітний слід в культурному розвитку української спільноти.

Ми вдячні Богу за можливість проведення такого заходу. Організатори дякують усім хто був причетний до підготовки, а також приймав участь у цьому величному дійстві. Усім доповідачам та хористам за працю , гостям за молитву та присутність. Особливу подяку за сприяння в організації висловлюємо голові Золочівської районної державної адміністрації п.Володимиру Нєдзельському, голові Золочівської районної ради п.Олегу Банаху, начальнику відділу культури п.Миколі Решітнику, директору Народного дому ім.І.Білозора п.Олегу Леськіву, начальникові відділу освіти п.Володимиру Бартошику, а також митцю п.Теодору Кукурузі.

Неля Мельник


Залишити відповідь

Next Post

Новини за тиждень | 05.06.2016

5 червня на календарі, інформаційний портал “Золочів.нет” підготував для вас випуск програми “НОВИНИ ЗА ТИЖДЕНЬ”. Сьогодні ми говоритимемо про таке: – В останню дорогу проводжали бійця АТО – У Золочівському районі втопилася людина – Прапор нашої пошани і подяки – Знайдено артилерійський снаряд – Горе-матір за ухилення від утримання неповнолітньої […]