10 унікальних місць природи України | Їдло для мізків

Сьогодні ми поговоримо про 10 унікальних та чарівних місць природи України.

10 місце у нашому рейтингу посідає Печера Атлантида відома спелеологам всього світу, завдяки тому, що в ній чітко виділено три яруси.
Її відкрили у 1969 року неподалік села Завалля, Кам’янець-Подільського району, Хмельницької області.
Загальна довжина печери складає 2400 м. Уся печера прикрашена сталактитами та сталагмітами, які на світлі виблискують усіма можливими кольорами.

На 9 сходинці Великий Камінь — геологічна пам’ятка природи місцевого значення в Україні. Розташована в межах Золочівського району, Львівської області, на південь від села Трудовач.
Площа 0,03 га. Скеля розташована серед мальовничих ландшафтів, у буковому лісі, що розкинувся на пагорбах низькогірного пасма Гологори.

На 8 позиції Скелі закоханих – геологічна пам’ятка природи місцевого значення в Україні. Розташована в межах Рахівського району Закарпатської області, в селі Костилівка. Площа 1 га. Скелі мають естетичне значення.

На 7 сходинці Токівський водоспад – об’єкт природно-заповідного фонду Дніпропетровської області. Водоспад розташований у нижній течії річки Кам’янки, при проходженні її вод через Токівський масив. Невеликі пороги і водоспади утворені з порфіробластових гранітів, обабіч розташована геологічна пам’ятка природи «Мальовничий каньйон на річці Кам’янці в Токівських гранітах». Разом вони утворюють мальовничий пейзаж.

На 6 місці нашого рейтингу «Алея втраченого кохання» – Алея вікових лип — ботанічна пам’ятка природи місцевого значення в Україні. Розташована в межах Буського району Львівської області, на захід від села Куткір. Площа 2 га. Дерева висаджені 1877 року місцевою графинею Лончинською. У 2013 році була проведена робота з відновлення алеї, зокрема висаджено 25 нових саджанців липи.

На 5 сходинці Скелі Близниці — ботанічна пам’ятка природи загальнодержавного значення в Україні. Розташована в межах Рахівського району Закарпатської області, на південний захід від селища Ясіня. Площа 30 га. Розташована на скелястих урвищах двох вершин гори Близниця. Завдяки важкодоступності тут зростають рідкісні види рослин.

На 4 місці Шепітський Гук — водоспад в Українських Карпатах, геологічна пам’ятка природи місцевого значення. Розташований у межах Косівського району Івано-Франківської області, на південний захід від центральної частини села Шепіт.
Площа пам’ятки природи — 0,5 га.
Висота водоспаду — 5 м. Має два каскади.

На 3 місці Буцький каньйон — каньйон біля селища Буки Маньківського району Черкаської області, на річці Гірський Тікич. Утворений у протерозойських гранітах, вік яких оцінюється у 2 мільярди років. Неподалік від греблі розташований водоспад Вир. Каньйон являє собою оригінальний скелястий берег з виступами сірого граніту, заввишки близько 30 метрів. Довжина каньйону близько 2,5 км, ширина — 80 м.

На 2 позиції нашого рейтингу скелястий велетень у селищі Підкамінь, Бродівського району Львівської області. Камінь, розташований на високому узгір’ї на північно-східній околиці селища. Звичайно, що 16-ти метровий кам’яний останець своєю величчю завжди привертав до себе увагу. В очах наших далеких предків він порівнювався з чимось духовним, надприродним. На вершині кварцового пісковика чиясь рука видовбала 6 ям-могил .

На першому місці є Заліщики, що розташовані в Тернопільській області на лівому березі Дністра. Річка огинає село так, що може здатись ніби воно на острові. Однак, Дністер омиває Заліщики лише з трьох сторін. Русло огинає місто створюючи чудові умови для відпочинку та унікальні пейзажі.

Отож, ви сьогодні дізналися про 10 унікальних та чарівних місць природи України. До нових зустрічей!

Залишити відповідь

Next Post

На Сарненщині внаслідок ДТП загинуло 3 осіб, 9 — постраждали

25 червня, близько 19-ї години на автодорозі «Київ-Ковель-Ягодин» поблизу села Орлівка Сарненського району сталася смертельна дорожньо-транспортна пригода. Про це повідомляють у поліції. “За попередньою інформацією водій легкового автомобіля «Mercedes-Benz» на іноземній реєстрації, який виїжджав із другорядної дороги на головну, не врахував дорожньої обстановки та не надав переваги в русі маршрутному […]