Сьогодні у Львівській ОДА керівники Львова, області та мери міст Львівської області підписали меморандум про співпрацю щодо прийому львівського сміття на полігони області.
Декларацію підписали голова ЛОДА Олег Синютка, заступник голови Львівської облради Андрій Білоус та міські голови міст Львівщини. Підписання відбулося у присутності віце-прем’єр міністра Володимира Кістіона, який якраз перебуває з робочим візитом на Львівщині, – передає кореспондент IA ZIK.
В.Кістіон назвав сьогоднішній день «знаковим для львівської громади», адже знайдено проміжний консенсус щодо львівського сміття, що дасть змогу міській владі Львова знайти вирішення проблеми по суті.
Як зауважив голова ЛОДА О.Синютка, полігони Львівщини кожного дня після Грибовицької трагедії приймали більшу чи меншу кількість сміття зі Львова, тричі ЛОДА брала на себе вивезення сміття з обласного центру. З його слів, у меморандумі йдеться не тільки про вивезення сміття, а й про фінансову підтримку полігонів Львівщини та місцевих громад.
На це, як додав заступник голови Львівської облради Андрій Білоус, буде скеровано 30 млн грн з обласного екологічного фонду та 70 млн грн з міського бюджету Львова. Кошти підуть на рекультивацію полігонів та соціальні потреби громад.
Мер Червонограда Андрій Залівський звернувся до віце-прем’єра В.Кістіона з проханням передбачити із держбюджету кошти для полігонів Львівщини, які прийматимуть львівське сміття.

Час дії меморандуму – два роки. Відповідно до оприлюднених обсягів захоронення ТПВ, найбільшу кількість львівського сміття прийматимуть Новояворівськ (80 тонн на добу), Самбір (70 тонн), Миколаїв (60 тонн) та Дрогобич (50 тонн). Менші обсяги відходів зі Львова поїдуть до Червонограда (40 тонн), Стрия (40 тонн), Золочева (30 тонн), Борислава (30 тонн), Буська (30 тонн), Сокаля (30 тонн), Бродів (20 тонн), Жидачева (20 тонн), Радехова (20 тонн), Белза (10 тонн), Великих Мостів (10 тонн), Мостиськ (10 тонн), Перемишлян (10 тонн), Рави-Руської (10 тонн), Старого Самбора (10 тонн). Усього – 580 тонн. Приблизно така кількість відходів продукується у Львові щодня.
Згодом у Фейсбук на сторінці Бродівської міської ради з’явилося повідомлення, що міський голова Бродів не підписав меморандум щодо прийому львівського сміття.
“Попри вмовляння підписати меморандум щодо прийому львівського сміття, який підписаний сьогодні, 21 квітня, у Львівській ОДА, я відмовився це робити і не підписав цей меморандум. Я знаю позицію громадських активістів нашого міста, я знаю позицію депутатів Бродівської міської ради – вони на це ніколи не погодяться, а я, маючи делеговані повноваження від міської громади, не можу піти всупереч її волі. І моя особиста думка – я теж проти того, щоб у Броди завозили нові об”єми сміття. Це питання обговорюється від минулої п”ятниці, і мені відомо, що в додатку до меморандуму зазначено, що Броди повинні прийняти 20 тонн сміття щодня – це коло 200 тонн в тиждень. Ви уявляєте, що буде з нашим сміттєзвалищем, з Бродами?”, – обурюється Анатолій Белей.
А от міський голова Золочева підписав, та написав у Фейсбук: “Підписуючи усі 25 примірників Меморандуму, я підписував з приміткою “За згодою Єлиховицької сільської ради”. Ми працюємо відкрито і чесно…”
Нагадаємо, що 26 березня громада Єлиховицької сільської ради (на території якої розташоване Золочівське сміттєзвалище) висловилася проти львівського сміття. Також люди просять перенести золочівське сміттєзвалище.
То чому міський голова Золочева поставив свій підпис?
Джерело: IA ZIK.