ЗАВДАННЯ ВІЙСЬКОВИХ МЕДИКІВ – ПОВЕРТАТИ ВОЇНІВ У СТРІЙ

31 жовтня – День військової частини 3080 Національної гвардії України.
Колектив військового госпіталю (командир підполковник медичної служби Чабарай Геннадій Володимирович) вносить свій вагомий внесок в забезпечення високої боєготовності військ. Наданий час у нас лікуються та проходять реабілітацію учасники АТО та військовослужбовці строкової служби, пенсіонери, ветерани внутрішніх військ.
Командування госпіталю вітає колектив військової частини 3080 з Днем частини. Щастя Вам і Вашим родинам. Хай завжди будуть міцними Ваші сім’ї. Хай завжди буде веселим сміх Ваших дітей та онуків. Добра Вам і радості, міцного здоров’я та безхмарного неба.
В жовтні минулого року військовий госпіталь урочисто відзначив 20-ти річний ювілей. Є серед наших працівників офіцери запасу, що вступили в боротьбу по ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС, що виконували свій лікарський обов’язок в так званих гарячих точках Закавказзя (Ковалик С.В., Шпортун Б.М.,Дробчак І.Д.), перебували в складі миротворчого контингенту в Косово (Фрейнак В.М.).
Ніхто не передбачав, що у свій 21-ий рік від дня народження частини ми будемо говорити про військовослужбовців з нашого госпіталю, що брали участь у військових подіях на сході нашої країни.

РЯТУВАЛИ ЖИТТЯ В ЗОНІ АТО

На сході нашої держави – війна. Але там де війна – там біль , кров, смерть.
У цей складний для нашої Батьківщини час чимало наших колег, знайомих несуть службу в зоні АТО. Залишивши рідні домівки, батьків, дружин, дітей вони щодня ризикують собою мужньо і героїчно, ціною власного житя захищають українську землю від терористичної та воєнної навали, боронять соборність і незалежність України.
Коли через ворожі кулі чи осколки бійці вибувають зі строю, за їхнє життя вступають у бій медики.
Рятувати життя в зоні збройного конфлікту – це також подвиг. Чим швидше буде надана перша медична допомога пораненим, тим ефективніше пройде їх лікування і реабілітація, а головне не так гостро стоятиме проблема із забезпеченням військових формувань досвідченими офіцерами і солдатами. Адже всі поранені, підлікувавшись бажають знову повернутись в свої батальйони де важко, страшно, але їх там чекають.
Патріотичні почуття, прагнення якомога швидше домогтися мирного врегулювання конфлікту у тих, хто як кажуть «порох нюхав», хто відчув бойову атмосферу, подих смерті чи бачив як помирає товариш – підштовхують повернутися на поле бою. Адже «хто як не ми?» – кажуть патріоти. І медики роблять все можливе, щоб за короткий час бійці стали в стрій.
melnukПершими з військового госпіталю в/ч 3080 (командир частини підполковник м/с Чабарай Геннадій Володимирович), кого відрядили в зону анти терористичної операції були капітан медичної служби Палій Андрій Іванович, прапорщики Мельник Сергій Олександрович та Рижий Степан Орестович. Виїзд медиків формувався, як мобільна бригада: виїжджали своїм транспортом (санітарною машиною) та згодом були приєднані до групи військових Навчального центру Національної Гвардії України. 37 діб вони достойно виконували військовий обов’язок на блокпосту № 7 що за 4км від Слов’янська.
Згідно з військовою термінологією блокпост – це загороджувальний укріплений контрольно-перепускний пункт з озброєною охороною на дорогах і виїздах до населених пунктів, здатний самостійно тримати кругову оборону. Це своєрідний маркер, який позначає передній край основного театру бойових дій. Попереду ворог, а позаду – відвойована у нього земля, яку він намагається повернути. Саме тому на цих невеличких твердинях у зоні проведення АТО і точаться одні з найжорстокіших боїв.
homiskyВ зв’язку з ротацією в серпні в зону АТО були відряджені: старший лейтенант медичної служби Хоміцький Ігор Миколайович та прапорщик Зарічний Тарас Євгенович. Вони несли службу під містом Ізюм.
Наші медики надавали допомогу пораненим військовикам а також пересічним громадянам з навколишніх сіл, що потрапляли під кулі чи підривалися на мінах, хворим яким була потрібна кваліфікована порада чи невідкладна поміч, адже медичні заклади поблизу не працювали. Але крім обов’язків медпрацівників наші військові медики несли службу як бійці – охороняли, патрулювали, виконували військове завдання: не допустити терористичних проявів на території обслуговування, проникнення збройних формувань, злочинців, зброї та боєприпасів.
З 3 вересня по 5 жовтня 2014 року несли військову службу на сході підполковник медичної служби Семчук Юрій Ярославович , капітан медичної служби Федьковський Андрій Володимирович та старший сержант Сланько Валентин Вадимович.



Підполковник медичної служби Семчук Юрій Ярославович виконував обов’язки начальника медичної служби Об’єднаного угрупування Національної Гвардії в зоні АТО. Основним завданням його на цій посаді було: організація медичного забезпечення підрозділів Національної Гвардії в зоні АТО, координація дій медпрацівників на етапах евакуювання поранених, хворих та загиблих, санітарно-гігієнічний контроль та нагляд за умовами несення служби на блокпостах та в місцях постійної дислокації.
Медпрацівники: капітан м/с Федьковський А.В. та ст.сержант Сланько В.В. проводили медогляди, амбулаторне лікування хворих, поранених, огляди військовослужбовців на блокпостах в зоні АТО, приймали участь в мед забезпеченні при проведенні спецоперацій, здійснювали виїзди в складі мобільних медичних груп в зону бойових дій для евакуації поранених, хворих, загиблих. Проводили заняття з військовослужбовцями по наданню невідкладної медичної допомоги при пораненнях.
« На війні завжди проливається кров – здавалося б твердження очевидне та як не хочеться з ним миритися. Від медпрацівників, що знаходяться в зоні АТО буквально залежить життя військовиків» – говорить підполковник м/с Семчук Ю.Я.
Велика надія покладена на медичних працівників, на їх сміливість, злагодженість та оперативність, досвідченість та вміння. Ще багато треба зробити, щоб наша медицина могла себе гідно показати в екстремальних умовах.
Постраждалі в цій війні потребують високо спеціалізованої та високотехнологічної допомоги з урахуванням сучасних стандартів діагностики лікування. Керівництво держави повинно зробити все, щоб таку допомогу бійці отримали, бо найголовніше для людини – її життя.
З честю наші співробітники виконали свій військовий обов’язок і живими та неушкодженими повернулися додому. Керівництво Національної Гвардії схвально відгукнулося про їх службу в зоні АТО.
Яка радість бачити наших героїв вдома, в стінах госпіталю, на Золочівській землі. Ми, колектив військового госпіталю, щиро вдячні їм, вони перебуваючи в зоні АТО, гідно виконали свій військовий та громадянський обов’язок заради нашого з Вами мирного життя Дякуємо їх сім’ям за терпіння та розуміння.
Найкращі сини і доньки України ціною свого життя захищають сьогодні нашу рідну Землю.на сході.І ми віримо що Україна поверне собі мир завдяки їхній силі, мужності й жертовності, а також завдяки мільйонам українців, які хто чим може: грошима, продуктами, одягом і молитвами допомагають в боротьбі за власне місце України серед суверенних держав і народів, якого не вдалося здобути в попередніх історичних битвах за незалежність.
І нехай на цьому шляху ми, народ України, будемо мудрими, згуртованими, єдиним. Хай допоможе нам Бог. Мирного нам всім неба!
Слава Україні! Героям Слава!


Залишити відповідь

Next Post

Результати голосування на виборчих дільницях 123 округу

Результати голосування на виборчих дільницях одномандатного виборчого округу №123 (місто Новий Розділ, Золочівський, Миколаївський та Перемишлянський райони). Cтаном на: 29.10.2014 14:45:42.  Опрацьованих 100 % протоколів. Дані з сайту ЦВК.  Інформація буде оновлюватися по ходу обробки протоколів. Поділіться цим у соцмережах: