З досвіду організації навчання і підвищення кваліфікації працівників Народних домів Золочівського району.

Враховуючи вимоги сучасності з організації дозвілля важливим засобом у зростанні фахового рівня є підвищення кваліфікації культурно-освітньої роботи працівників Народних домів, що удосконалюються на семінарах-практикумах та у проведенні культурно-просвітницьких художньо-масових заходів.

Прикладом того на Золочівщині є тематичні кущові огляди художньо-аматорської творчості. Так, в рамках підготовки  ювілейного святкування 200-ліття з дня народження Будителя Галичини Маркіяна Шашкевича та 20-ти річчя проголошення Незалежності України на Золочівщині відбулися різножанрові огляди з культурно-освітньої роботи на тему: «Україна в серці Маркіяна», серед яких огляд-конкурс написання кращих художніх творів юними талантами, огляд-конкурс оформлення сторінок альбому з проведення культурно-просвітницьких заходів до ювілейних дат, та кущові огляди аматорів художньої творчості. Кращі колективи, окремі виконавці прийняли участь у заключному гала-концерті, що відбувся у районному Народному домі, та у етно-фестивалі «Чисті джерела Бугу», що також був присв’ячений 20-ти літтю Суверенності та 200-літтю М.Шашкевича.

Кращі сторінки альбому транслювались у заключному гала-концерті та у урочистому вечорі до Дня Незалежності, а кращі художні твори були озвучені на радіо учасниками театру-студії районного методичного центру у формі радіовистав.

Цьогоріч на Золочівщині проходить огляд з культурно-просвітницької художньо-масової роботи Народних домів під назвою «Животоки Золочівщини», що присв’ячений 70-річчю створення української повстанської армії. Такі огляди стимулюють, живлять і вдосконалюють різновид роботи Народних домів, бо дають змогу обмінюватись досвідом та спільно працювати на користь і задоволення духовних потреб населення та розвиток самодіяльного аматорського мистецтва, розмаїття творчих здобутків регіональної особливості культурно-освітньої, художньо-масової роботи Народних домів. Адже в основі роботи є покликання піднесення національної свідомості, збереження традицій, шанування звичаїв, народної творчості у відродженні духовності і поглибленні органічного зв’язку з кращими надбаннями світової культури.

Ці питання розглядаються на методичних нарадах відділу культури та втілюються у високогуманній справі просвітницьких заходів. Не обійтись у такій справі без співпраці з громадськими організаціями. А саме: товариством «Просвіти», відділом освіти, церковними громадами, товариством української мови, відділом молоді і спорту та багатьма іншими угрупуваннями.

Важливою ланкою у організації роботи Народних домів є плани, які складаються за існуючою формою, котра дозволяє класифікувати різновид просвітницьких заходів з національно-патріотичного, християнського та естетичного виховання, впроваджуючи нові форми вивчення, узагальнення і поширення кращого досвіду культурно-просвітницької роботи.

Методист культурно-просвітницької роботи Марія Квас

Залишити відповідь

Next Post

Золочівська міська рада закликала захистити державну мову

12 червня 2012 року на позачерговій сесії Золочівської міської ради депутати ухвалили заяву з приводу спроб антиукраїнських сил надати російській мові статусу другої державної мови. Золочівська міська рада також звернулася до Президента України та Верховної Ради України із закликом не голосувати в другому читанні за законопроект суспільного розбрату під номером […]
Золочів.нет