У Золочівському замку представлена картина відомого художника Якоба Йорданса (відео)

В колишніх панських покоях Золочівського замку представлена картина на міфологічну тематику «Сатир у селян».
Це картина відомого фламандського художника XVII ст. Якоба Йорданса, одного з найдостойніших учнів Рубенса.
Художник працював в багатьох жанрах, стиль написання його картин був демонстративно простонародний і дещо грубуватий.
Героїв своїх картин він пише з своїх сучасників- фламандців. Зображає їх в натуральну величину, деколи навіть більшими і наближеними до самого краю картини.
Картина « Сатир у селян» це ілюстрація до відомої байки Езопа. В байці розповідається про сатира, який дійшов до висновку про брехливість і дволикість людей. Коли йому зустрівся селянин, який дув на руки щоб їх зігріти, а в іншому випадку, дув на юшку щоб її вистудити.
На картині зображений сатир – козлоногий бог лісів, який присутній на простій селянській трапезі і почуває себе як вдома. Його жести і повадки, такі як в людей. Йому тільки незрозумілі деякі звичаї людей і він з цікавістю про них розпитує.
Також на картині є декілька великих фігур селян, які тісно скупчились довкола столу. Селяни неголені, з великими грубими рисами обличчя, з величезними ногами, які виглядають з-під столу.
Цей сюжет був улюблений у Якоба Йорданса, тому він створив декілька картин, які відрізняються одна від одної деталями. Така як у нас є в музеї Витонченого мистецтва в Брюселі.

Про це розповідає працівник замку Мар’яна Козюк у програмі “ЗОЛОЧІВСЬКИЙ ЗАМОК: історія та сьогодення”.

Залишити відповідь

Next Post

Фестиваль української розколяди «Різдвяні зустрічі» пройшов у Золочеві (відео)

У Парафії Св.Софії УАПЦ м.Золочів 31 січня 2016 року відбувся фестиваль української розколяди «Різдвяні зустрічі». У програмі фестивалю виступили: • Дитячий хор церкви св.Софіїм.Золочів • Ляльковий театр Куровицької ЗОШ І-ІІІ ст. • Хор парафії Всіх Святих Землі Українськоїм.Золочів • Різдвяна вистава «Вертеп» у виконанні учасників дитячого хору парафії Св.Софіїм.Золочів • […]