У Золочівському районі знайдено масове поховання вояків часів Другої світової війни

zahoronennja11 травня 2016 року у Золочівському районі (Львівської області), на місці боїв 1944 року, громадською організацією товариство пошуку жертв війни «Пам’ять» було знайдено масове санітарне поховання вояків часів Другої світової війни, які загинули у липні 1944 року.

“Дослідивши місце захоронення ми прийшли до висновку, що тут захоронені вояки німецьких збройних формувань, при них є їхні особисті ідентифікаційні номери, які власне навели на думку і підтвердили, що це вояки німецького Вермахту. Серед них уже знайдено половинку ідентифікатора на якому є нанесена шифровка, яка означає, що це є вояк, українець із української дивізії СС “Галичина”. Загальна кількість на цей момент останків загиблих вояків 19. ” – сказав Голова ГО «Товариство пошуку жертв війни «Пам’ять» Любомир Горбач.

Інформацію про це захоронення повідомили керуючому пошуковою групою товариства пошуку жертв війни «Пам’ять» у Золочівському районі Ігорю Кузьмі місцеві мешканці.

Ігор Кузьма впродовж року проводив на цій місцевості пошукові роботи. Йому вдалося на досить великій глибині віднайти це поховання.

“Під час війни, як прорвалася дивізія СС “Галичина” і йшла в нашу сторону де ми жили. В нашому саді було дуже багато ранених, коло яких я мала (четвертий клас скінчила) з мамою ходила біля них, хто жив ми їх напували. А як прийшла вже перша лава руских, вона їх всіх подострілювала, хто ще живий був. А потому хлопці сільські взяли і поховали їх, зробили могилу, біля тої могили ми дівчата ходили ще… А хто то був? Чи то були німці? Було багато і українців. І руский один похований там є в тій могилі, бо навіть родина приїжджала і тамка собі сиділи коло могили, поминали його… ” – розповіла “Золочів.нет” місцева мешканка та очевидець подій пані Надія Зілінська.

Знайдені останки німецьких вояків будуть перезахоронені на цвинтарі у селі Потеличі, Жовківського району. Українських вояків поховають на Дивізійному цвинтарі у селі Червоне, яке  заплановано на 24 липня 2016 року о 14 год.


Залишити відповідь

Next Post

Їдло для мізків | 11.05.2016

Привіт усім глядачам інформаційного порталу “Золочів.нет”! Сьогодні ми продовжуємо програму під веселою назвою “Їдло для мізків”. Отож, для Вас гаряча десятка свіженьких, цікавеньких фактів. Отож, розпочинаємо! А Ви знаєте що?… Поділіться цим у соцмережах: