У Золочеві відкриють інформаційну дошку на фасаді “будинку Гоффмана”

Як повідомили “Золочів.нет” у Західному науковому центрі Національної академії наук України і Міністерства освіти і науки України у  Золочеві відбудуться “Гоффманівські наукові дискусії” та відкриття інформаційної дошки на фасаді “будинку Гоффмана”.

Час проведення:

11.30 — відкриття інформаційної дошки на фасаді “будинку Гоффмана” (вул. С. Бандери, 8);
12.00 — у Золочівському замку (Тронний зал) початок “Гоффманівських наукових
дискусій”.

Заходи відбудуться  з нагоди 80-річчя з Дня народження (18.07.1937) РОАЛДА ГОФФМАНА (Roald Hoffmann), уродженця Золочева, лауреата Нобелівської премії з хімії (1981).

Довідка: З початком гітлерівської окупації у Золочеві (1941) родина Роалда Гоффмана опинилася в нацистському «трудовому таборі» для євреїв, звідки у 1943 році їм вдалося втекти. Батька, який вимушено залишився, нацисти звинуватили в організації масової втечі й розстріляли.

До звільнення території від нацистів у червні 1944 року Роалда з матір’ю й кількома родичами 15 місяців переховували на горищі школи села Унів (з січня 1943 по червень 1944 року) українець Микола Дюк та його дружина Марія. У 2007 році, згідно з клопотанням Р. Гоффмана, Яд Вашем посмертно надав рятівникам Миколі та Марії Дюк почесне звання “Праведник народів світу”.

Після завершення гітлерівської окупації Роалд з матір’ю виїхали до Польщі, далі до Німеччини й Австрії, де жили в таборах для «переміщених осіб». У 1949 році родина отримала дозвіл на переїзд до США. У 1955 році Роалд Гоффман отримав громадянство США.

Перший значний науковий успіх до Р. Гоффмана прийшов на початку 1960-х років, коли він запропонував метод розрахунків елементарних орбітальних молекул. З 1965 року Р. Гоффман – професор Корнельського університету (США). У 1981 році Роалд Гоффман здобув Нобелівську премію з хімії (спільно з японським ученим Фукуі Кен’іті) «за розробку теорії протікання хімічних реакцій», що значно розширює можливості для планування хімічних експериментів.

Залишити відповідь

Next Post

На Львівщині жіночий монастир закидали "коктейлями Молотова"

Зловмисники кинули на територію монастиря п’ять пляшок з запальною сумішшю. Про це “Золочів.нет” повідомили у Відділі комунікації поліції Львівської області. “Вогнем пошкоджено фасад будинку, двадцять мешканців монастиря звернулись за медичною допомогою. У Шевченківський відділ поліції 14 липня о 00.19 надійшло повідомлення про те, що у селищі Брюховичі на територію монастиря […]