У Львові розпочався сьомий літературний фестиваль

12 вересня відкрили сьомий міський Міжнародний літературний фестиваль у Церкві Пресвятої Євхаристії (Домініканський собор). Це досить незвичайне місце, де зібрались відомі поети та письменники.
За словами координатора Міжнародного літературного фестивалю Грицька Семенчука: «Літературний фестиваль проходитиме з наскрізною темою «Подорожі до літератури». Це літератури різних країн, які ми презентуємо в Україні. Цього року учасниками фестивалю є 248 письменників, поетів, митців, перекладачів, інтелектуалів із України та 18-ти країн світу. Велика подія – приїзд головного гостя ДіБіСі П’єра. Вперше в Україні – букерівський лауреат».
Фестиваль розпочався із привітання Нобелівсього лауреата 2011 року Томаса Транстрьомера. Зануритись у святкову атмосферу фестивалю усім присутнім допоміг виступ оркестру заслуженої академічної капели України «Трембіта» диригент (Микола Гулик). Майстерність цього колективу відшліфована часом, адже цього року капелі виповнилось 120 років і весь цей час, більше ніж століття, у ній грають тільки найкращі музиканти.
На заході були присутні не тільки кращі письменники світу, але й України. Вітчизняних письменників представив Юрко Іздрик, автор, письменник, прозаїк, перекладач. Навіть коли згадують про станіславський феномен, згадують і його. Про нього також кажуть «світ зловив мене, а не спіймав». Тому виступ Юрка Іздрика був присвячений Григорію Сковороді. Розповідає: «Серед український класиків, які заслуговують уваги та визнання Григорій Сковорода посідає нішове місце та уособлює всю культуру та альтернативи нашої країни. Мій Сковорода – це мій Сковорода, а як,насправді, думала і жила людина, яку називають під цим іменем, звідки мені знати. Однак дізнатись, яким був Сковорода може дізнатись кожен з нас, читаючи його твори».

Одним з гостей літературного фестивалю став Адам Загаєвський. «Цього року минає 120 років від дня народження та 70 років від дня трагічної загибелі видатного польського письменника і художника Бруно Шульца, який народився у Дрогобичі. Справжньої світової слави дрогобицький учитель зазнав уже задовго після смерті, а твори його стали натхненням для малярів, музикантів і кінематографів, повний курс збереженої творчої спадщини був перекладений німецькою, японською, китайською, а віднедавна і українською мовами», – зазначає Адам Загаєвський, котрий сам народився у Львові, однак більшість свого життя провів за межами України.
Цікаві музичні композиції представило тріо «Марініта». Стиль цього самобутнього тріо можна охарактеризувати як “Global Music” – сплетіння різноманітних фольклорних традицій і їх органічне поєднання із джазовою та академічною музикою.
Кожного року є й головний гість форуму видавців. Цьогоріч ним став DBC Pierre із Австралії. Своє життя він провів в США та видав першу книжку у 43 роки, однак на відкриття літературного фестивалю він не зміг приїхати.
У рамках літературно фестивалю відбудеться багато незвичайних зустрічей та майстер-класів. Особливим є те, що кожен відвідувач зможе безпосередньо поспілкуватися із гостями сьомого літературного фестивалю, а загалом книжковий форум у Львові триватиме до 16 вересня.
Ярослав Ткач

Залишити відповідь

Next Post

27 вересня розпочинається фестиваль “Золотий Лев”

До Львова  їдуть театри з різних куточків світу. Наближається міжнародний театральний фестиваль “Золотий Лев”. Із 27-го вересня протягом десяти днів львівська публіка оглядатиме найкращі вистави театрів із Австрії, Білорусі, Грузії, Польщі, Литви, Росії, Таджикистану та різних міст України. Раз на два роки “Золотий Лев” проводять на вулиці, в інші роки […]