Скварява

Село Скварява розташоване на північному заході Золочівського району Львівської області.

До районного центру – 14 км. Село має добре сполучення: залізницею  (ст. Скваржава) із Львовом та Тернополем, автомобільною дорогою Красне-Золочів.

У 50-60 роках, недалеко від села видобували торф, яким опалювали не тільки  село Скваряву, а й навколишні села. Зараз тут виготовляють торфокрошку для торфокомпостів, а на місці видобування торфу утворилися кар’єри, заповнені водою, в яких розводили рибу.

На півночі села протікає річка Золочівка, яка впадає у р. Західний буг. Саме тут розкинулися багаті  різнотрав’ям сінокоси.

Перша згадка про село належить  до XV ст.  (1953 р.). Тоді село називалось Шкварева. Із спогаів старожилів ця назва походить від слова “шкварити” – бити. Виходить, що тут проходили бої з різними ворогами. Підтвердженням цьому є назва одного із урочищ – “Могилки”. Є й інше припущення: село розташоване га місці, де були болота – скважини.

Недалеко від села є  криничка, яку називають криницею Нечая – споборника Б.Хмельницького.

На південь від села проходив старовинний шлях на Глиняни, а звідси й на Львів – відомий Глинянський тракт.

Залізничне полотно проходить га відстані 600 м від села.

Залізнична вітка була прокладена у 70-х роках ХІХ ст. У цих роках побудована і залізнична станція.

У селі є середня школа, яка зробила перший випуск у 1947 році.

Залишити відповідь

Next Post

Триває V Всеукраїнський фестиваль-конкурс "Молодь обирає здоров'я!" на Львівщині

З 5 квітня до 28 травня серед учнів загальноосвітніх навчальних закладів Львівщини проводяться V Всеукраїнський фестиваль-конкурс “Молодь обирає здоров’я!”. Про це  нам повідомили в головному управлінні освіти і науки Львівської облдержадміністрації. Завдання фестивалю: активізація молодіжного руху за здоровий спосіб життя; набуття та засвоєння дітьми і молоддю нових знань про здоровий […]