Розворяни

Село Розворяни знаходиться поблизу крайової зони Гологір. Це місце – поєднання височини північного Подільського уступу і рівнини Малого Полісся.

Розворяни розташовані на рівнині Пасмового Побужжя. Поверхня рівнинна з поодинокими невисокими підвищеннями рельєфу на півдні та південному заході.   Назву села старожили пояснюють так: колись проїжджав  полями козак і по дорозі йому поламалася розвора. Почав козак ремонтувати віз і назвав цю місцевість “розворяни”. Пізніше тут поселилися  і назвали так село. Інші пояснюють, що проїжджала полями багата княгиня і там, де знаходиться село, їм поламалася розвора, і так  нарекли цю місцевість “розворяни”.  Але скільки б пояснень не було, всі вони зводяться до одного: назва села походить від слова “розвора”.

У селі є ставок і маленька річка. Жителі села називають  цю річку Дулибівка. Вона впадає в Полтву, притоку Західного Бугу. Назву річки також пояснюють по-різному. Одні старожили кажуть, що колись давно проживав у селі багатий чоловік на прізвище Дулиба. Через його поле протікала річка і її назвали від  прізвища цього чоловіка. Інші пояснюють від слова “долина”. Річка тече у зниженій частині рельєфу, утворюючи річкову долину. Долина – долиба – дулибівка.

У селі збереглися старі назви вулиць “Озеро” та “За озером” – місцевість, де колись було озеро. Зараз його немає. Гай,  За гайком – раніше там був гай, а потім люди побудували на цьому місці свої житла. Кут – будівництво цієї вулиці велося так, що утворює кут із центральною вулицею села. Бамбуцівка – назва цієї вулиці має багато різноманітних пояснень. Найймовірніше, що назва походить від прізвиська жителя села, який вперше на цьому полі збудував свою хату.

Назва лісів походять в основному від порід дерев: Липина, Березина, Соснина, Ялина. Дуже давні назви лісових масивів Варецькі та Дібрівки. Назва гайку “Дібрівки” походить від слова діброва. Назва Ліси Варецькі” походить від прізвища жителя, якому належала колись ця частина лісу.

Залишити відповідь

Next Post

Звітний концерт Золочівської музичної школи

17 квітня 2011 року, в будинку Просвіти у м. Золочів, відбувся звітний концерт Золочівської музичної школи.  На концерті виступили кращі учні та колективи школи. Поділіться цим у соцмережах: