Презентація книги отця Юрія Юречка “Городилів і городилівці”

29 листопада 2012 року, в приміщенні читального залу Золочівської центральної районної бібліотеки відбулася презентація книги отця Юрія Юречка “Городилів і городилівці”.

Участь у презентації взяли представники влади обласного та районного рівня, священики, члени товариства «Просвіта»,  працівники районної бібліотеки, громадськість.

Про нову книгу ми поспілкувалися з її автором Юрієм Юречком.

–         У нас в районі дуже багато сіл, чому саме Городилів удостоївся написання такої книги? Як у вас виникла ідея написати саме про це село?

–         Спочатку я написав про Сасів, бо мене про то просили, потім я написав про Білий Камінь, бо то є моє родинне село. Пізніше я написав про річку Західний Буг і  села довкола витоків цієї ріки, бо розпочинався фестиваль у цьому селі. А не було книжки про мою парафію, я давно збирав матеріали, я прослужив певну кількість років на цій парафії,  тому я хотів людям дати їхню історію,  і от я їм цю історію дав, як міг.

–         Відомо, що така книжка це в першу чергу дуже велика праця. Скільки часу ви потратили та скільки праці ви вклали, щоб ця книжка побачила світ?

–         Якщо говорити про роботу в архівах, обробку цих матеріалів, написання рукопису, підбір фотографій і видавничі, друкарські справи, то це охопило два повних роки.

–         А є люди, які допомагали, які розуміли для чого це робиться?

–         Я хотів би подякувати людям, які ділилися своїми спогадами зі мною, людям, які дали фотографії свої, листи та інші матеріали. То є дуже цінним. Такі речі давно вже губилися, пропадали, згоряли… але декотрі люди це зберігали вдома, як реліквію, святиню. Вони щедро поділилися зі мною цими речами, і без них ця книжка була б дуже сухою, не ілюстрованою, не живою.  Тому цим людям я хотів би подякувати.

–         Можливо у вас є вже якісь напрацювання або плани на майбутнє, на нові праці, що можна чекати від вас найближчим часом ?  

–         Напевно я хотів би написати про ще одну свою парафію – Єлиховичі. Але це буде важко писати, може ця праця вийде не зараз, дещо пізніше, якщо Бог дасть мені ще трохи років життя.

–         Дякуємо вам за сьогоднішнє запрошення, дякуємо за книгу, ми обов’язково завітаємо на  наступну вашу презентацію. Усього вам найкращого. Надіємося, що вашу нову працю ми  побачимо швидше, ніж через два роки.

Залишити відповідь

Next Post

Українка Анастасія Петрик перемогла на дитячому Євробаченні (відео)

Анастасія Петрик із України стала в суботу переможницею цьогорічного конкурсу Дитячого Євробачення, що відбувся в Амстердамі в Нідерландах. Про це повідомляє Радіо Свобода. Вона отримала 138 балів за свою пісню «Небо». Друге місце отримали представники Грузії, третє – Вірменії. Загалом у цьогорічному дитячому Євробаченні брали участь представники 12 країн. 10-річна […]