Помер видатний актор Богдан Ступка

 

Сьогодні вранці пішов з життя видатний і надзвичайно талановитий актор Богдан Сільвестрович Ступка. Життя 71-річного актора обірвалося о 7.45 у столичній лікарні “Феофанія”, де він провів останні чотири місяці. Про це повідомляє ТСН.

Як розповів друг Богдана Сильвестровича, режисер Сергій Проскурня, прощання відбуватиметься у вівторок на сцені театру імені Івана Франка.

Прощання з актором театру і кіно, Героєм України Богданом Ступкою відбудеться 24 липня на сцені столичного театру ім.Івана Франка. Поховають Богдана Ступку на Байковому цвинтарі в Києві.

Довідка:

Богдан Сильвестрович Ступка (27 серпня 1941, Куликів, Жовківський район, Львівська область — †22 липня 2012, Київ) — український актор театру і кіно, лауреат Шевченківської премії (1993, за головну роль у виставі «Тев’є-Тевель» за Шолом-Алейхемом).

Ролі в кіно  та в театрі:

Загалом у Ступки — понад 100 ролей у кіно та понад 50 на сцені.

Працював із кінорежисерами Отаром Іоселіані, Кшиштофом Зануссі, Єжи Гофманом, Режисом Варньє, Юрієм Іллєнком, Кірою Муратовою, Сергієм Бондарчуком, Володимиром Бортком, Павлом Чухраєм, Дмитром Месхієвим.

Дебют у кіно — у фільмі Юрія Іллєнка «Білий птах з чорною ознакою» (1971), роль Ореста Дзвонаря. На цю роль претендував Іван Миколайчук, але позаяк це була роль бійця УПА (тобто негативна за радянських часів), то влада не хотіла, аби її грав Миколайчук. Затвердили Ступку, за яким після театральної ролі Річарда III закріпився негативний імідж. Але його трактування образу виявилося дуже вдалим, і ця роль досі одна з найкращих у списку актора.

У списку ролей Б.Ступки — багато історичних постатей: гетьмани Іван Брюховецький («Чорна рада»), Іван Мазепа («Молитва за гетьмана Мазепу»), Богдан Хмельницький («Вогнем і мечем»), а також Чингісхан («Таємниця Чингісхана»), Олександр Керенський («Червоні дзвони»), Борис Годунов («Кремлівські таємниці»), Остап Вишня («Із житія Остапа Вишні»).

2006 — на екрани вийшла стрічка Тиграна Кеосаяна «Заєць над безоднею» (Росія), де Б.Ступка зіграв генсека Бежнєва (натяк на Брежнєва).

Знявся у російському комедійному детективі Романа Качанова «Взяти Тарантіну» (тут його партнеркою по фільму була Людмила Ґурченко).

2007 — виконав головну роль у фільмі Володимира Бортка «Тарас Бульба» (Росія; прем’єра — 2009).

У театрі імені Франка зіграв у таких виставах:

  • «Украдене щастя» Івана Франко (режисер-постановник — Сергій Данченко) — Микола Задорожній
  • «Дядя Ваня» Антона Чехова (режисер-постановник — Сергій Данченко) — Войницький
  • «Король Лір» Вільяма Шекспіра — король Лір
  • «Лев і Левиця» Ірени Коваль (режисер-постановник — Станіслав Мойсеєв) — Лев Толстой
  • «Кар’єра Артура Уі, якої могло і не бути» Бертольда Брехта — Артуро Уі
  • «Сни за Кобзарем» — Поет
  • Софокл «Цар Едіп» (режисер-постановник — Роберт Стуруа) — цар Едіп
  • «Істерія»; Зигмунд Фройд
  • «Тев’є-Тевель» (за п’єсою Григорія Горіна, написаною за мотивами творів Шолом-Алейхема; режисери-постановники — Сергій Данченко, Дмитро Чирипюк) — Тев’є
  • «Легенда про Фауста» (режисер-постановник — Андрій Приходько) — старий Фауст, Мефістофель

Джерело: tsn.ua , Вікіпедія.

Залишити відповідь

Next Post

У Словіті відзначили свій 570-літній ювілей

22 липня 2012 року в селі Словіта відбулось святкування 570-літнього ювілею. На свято прибули  депутат Львівської обласної ради Тарас Батенко, голова Золочівської РДА Ярослав Окрепкий, депутат Золочівської районної ради  Микола Адамик та ряд інших відомих постатей і уродженців Словіти. Розпочалось свято з молитви за участю настоятелів місцевих храмів, гостей та […]