Одна з переможців конкурсу кампаній громадського лобіювання відстоюватиме інтереси громади села Куровичі

У рамках програми «Школа для НУО у Львівській області», що діяла з вересня 2011 до лютого 2012, лідери успішних українських громадських організацій та експерти Національного демократичного інституту міжнародних відносин (НДІ) відібрали 20 представників громадських організацій та ініціативних груп Львівської області, які могли пройти цикл навчань і консультацій. У рамках програми досвідом ділилися відомі громадські діячі: Алла Тютюнник, Наталія Бімбірайте, Руслан Краплич, координатор програми Олена Боцко. Вони навчили активістів Львівщини основам відстоювання інтересів громадян, ефективної роботи з органами влади і політичними партіям  та залучення додаткових коштів на вирішення проблем місцевих громад.

На прес-конференції у Львові директор НДІ в Україні Крістіна Вілфор оголосила 8 переможців, які отримали від Агентства США з міжнародного розвитку технічну підтримку. Протягом 4 місяців вони проводитимуть кампанії громадського лобіювання з вирішення наболілих проблем сіл і міст Львівщини, до яких будуть залучені місцеві громади, органи місцевої влади та політичні партії.

Найкращі випускники Школи представили розроблені ними кампанії відстоювання інтересів місцевих громад, серед них: «Персонофікація голосувань в місцевих радах» (ГО «Товариство трускавчан»), «Всі діти різні – всі діти рівні» (ГО «Агенція розвитку Радехівщини»), «Збережімо шедеври природи – первоцвіти та вікові дерева Львівщини» (ГО «Студентське братство»), «Молодь Львівщини: мінус алкоголь – плюс розвиток» (МГО «Учнівське братство»), «За чисту річку» (Орган самоорганізації населення «Рух громади»), «Подолання шкідливого впливу нафтових відходів в м.Новий Розділ Львівської області» (Західноукраїнська агенція регіонального розвитку), «Селу Бабичі – енергозберігаюче освітлення» (Орган самоорганізації населення «Бабичі»).

Серед переможців опинилась і Альона Николаєвич, яка буде відстоювати інтереси сільської громади села Куровичі Золочівського району Львівської області та впроваджувати в життя проект «Впорядкування сміттєзвалища села Куровичі».

Громада села Куровичі занепокоєна наступною проблемою: майже 2 000 жителів Золочівського району Львівської області самовільно вивозять побутові відходи до урвища, яке розташоване в 2 км. від села Куровичі вздовж головної траси. Вже протягом 25 років його експлуатація здійснюється з грубим порушенням  Закону України «Про відходи», оскільки сміттєзвалище є стихійним, незадокументованим і неконтрольованим. Ніхто роками нічого не робить для впорядкування сміттєзвалища. Масові отруєння селян, особливо весною, можуть свідчити про те, що стічні води із сміттєзвалища забруднюють підземні води. Через незадовільний екологічний стан будинки в Куровичах знецінилися, село втратило привабливість для туристів.

Для реалізації проекту ініціативна група села Курович заручилась підтримкою Благодійної організації «Західноукраїнський журналістський молодіжний фонд екологічної та туристично-просвітницької інформації «WЕТІ», яка має досвід у проведенні широкомасштабних кампаній по залученню громадськості та влади у вирішенні екологічних проблем. Спільними зусиллями вони спланували кампанію лобіювання, спрямовану на виконання  Закону України «Про відходи», Закону України «Про питну воду та питне водопостачання» та впорядкування сміттєзвалища у селі Куровичі (1780 мешканців) Золочівського району Львівської області.

Результатом проведення кампанії буде забезпечення дотримання  закону «Про відходи», активізація мешканців села у справі відстоювання своїх прав та інтересів, також підвищення інтересу журналістів до екології як до цікавої та популярної теми.

Автор: Роман Кирик

На фото: Альона Николаєвич

Фото автора

Залишити відповідь

Next Post

ТРИ ГАЛУЗКИ СПОГАДУ

Хто з нас із теплим щемом не згадує свого дитинства і не мріє хоча б на мить повернутись туди? Бо ж лише у цій дивній країні у січні можуть цвісти підсніжники і добра фея перетворює твої тапочки у мамині туфлі на платформі. Неможливе збувається і життя буває цілющим, як у […]