Набули чинності дві постанови Кабміну, які вносять суттєві зміни в надання пільг і субсидій

 З 1 травня 2016 року набули чинності дві постанови Кабінету Міністрів України, які вносять суттєві зміни в надання пільг і субсидій.
Зокрема, зменшено норми споживання природного газу для розрахунку субсидій і пільг.
Так, для індивідуального опалення застосовуватиметься норма 5,5 куб. м газу на 1 кв. м опалювальної площі на місяць з урахуванням регіональних коригуючих коефіцієнтів. Раніше така норма була 7 куб. м.
Для користування послугами з газопостачання за наявності газової плити в разі відсутності централізованого гарячого водопостачання та газового водонагрівання – 7,1 куб. метрів на одну особу на місяць, за наявності газової плити та газонагрівача – 14 куб. метрів на одну особу на місяць (раніше 18 куб. метрів).
Також переглянуто коригуючі коефіцієнти для опалення. Для споживачів багатоповерхівок (5 і більше поверхів) встановлений такий коефіцієнт як для 3-4 поверхових будівель, тобто збільшений з 0,41 до 0,608. Це дає можливість збільшити соціальний норматив газу для опалення для жителів в таких будинках. Ціна природного газу з 1 травня 2016 року – 6,879 грн. за 1 куб. метр.
Постановою Кабінету Міністрів України № 319 передбачено ряд змін щодо призначення житлових субсидій:
1. встановлені нові терміни призначення субсидій. Всі субсидії незалежно від місяця звернення або проведення нового розрахунку на наступний термін призначатимуться по квітень 2017 року;
2. пільги на житлово – комунальні послуги на період отримання субсидії не нараховуватимуться;
3. скасовано можливість розрахунку субсидії на підставі доходів за 3 попередні місяці. З 1 травня сукупний дохід членів домогосподарства розраховується за попередній календарний рік (2015 рік);
4. система оподаткування та група платника єдиного податку для спрощеної системи оподаткування визначається на початок місяця з якого призначається субсидія.
Доходи фізичним особам – підприємцям, які обрали спрощену систему оподаткування незалежно від отриманих (не отриманих) доходів за кожний місяць враховується на рівні двох прожиткових мінімумів – для 1 групи, 3 прожиткових мінімумів – для 2 групи і 4 прожиткових мінімумів – для 3 групи (враховується прожитковий мінімум встановлений на місяць звернення). Не враховується дохід, виплачений самозайнятій особі та дохід від підприємницької діяльності , інформацію про які надано ДФС на запит;
5. змінено розрахунок сукупного доходу членів домогосподарства. Якщо середньомісячний дохід працездатних осіб менший від прожиткового мінімуму або відсутній у зв’язку з тим, що не працював, у розрахунок субсидії за кожний місяць включається місячний дохід на рівні двох прожиткових мінімумів для працездатних осіб у відповідний період.
Не підвищуються доходи студентів, учнів денної форми навчання, які проживають разом з родиною, осіб,призваних на строкову військову службу.
Підвищуються до одного прожиткового мінімуму доходи студентів денної форми навчання , які мають батьків, проживають самі та не одержують стипендії та осіб, які перебувають на обліку як безробітні і не одержують допомогу по безробіттю.
З переліку виплат, які враховуються у фактичних розмірах виключено допомогу по догляду за інвалідом І групи або особою, яка досягла 80 – ти річного віку та компенсації фізичним особам, які надають соціальні послуги. Це означає, що дохід таких осіб підвищується до двох прожиткових мінімумів;
6. скасовано термін в який громадяни зобов’язані сплачувати обов’язків платіж. Постановою передбачено, що громадяни, яким призначено субсидію для відшкодування витрат на оплату житлово – комунальних послуг, зобов’язані щомісячно сплачувати вартість фактично спожитої послуги з урахуванням розміру призначеної субсидії.
Це означає, якщо вартість використаної послуги менше або в межах розміру субсидії то оплачувати вартість використаного газу, світла, води не потрібно;
7. цією постановою встановлено, що частину невикористаної суми субсидії на газове опалення в еквіваленті вартості 100 куб. м. газу залишається на рахунках громадян для оплати послуг в наступні розрахункові періоди. Залишок суми невикористаної субсидії (переплата), яка виникла на 1 травня 2016 року повертається до бюджету організацією в повному обсязі.
На наступний період, тобто з 1 травня 2016 року призначення субсидій для домогосподарств, термін дії яких закінчився у квітні 2016 року, буде проведено управлінням самостійно без звернення громадян відповідно до затверджених нових соціальних нормативів.
Для цього громадяни, які користувались житловими субсидіями по квітень 2016 року зобов’язані були інформувати управління про зміну складу зареєстрованих у житловому приміщенні (будинку) осіб та купівлю товарів або оплату послуг на суму більшу 50 тис. грн. шляхом подання відповідних документів.
Житлова субсидія на наступний термін буде призначена правильно, якщо громадяни, які користувались субсидіями по квітень 2016 року своєчасно подали зміни складу зареєстрованих у житловому приміщенні (будинку) осіб та купівлю товарів або оплату послуг на суму більшу 50 тис. грн. Інакше, при виявленні випадків неподачі таких змін субсидія буде припинена.
За особистим зверненням громадян буде призначена субсидія громадянам, які орендують житло.

Управління соціального захисту населення Золочівської РДА.

Залишити відповідь

Next Post

Робота в Польщі

На роботу в Польщу потрібно працівники на фабрику по виготовленню вікон. Спеціальності в даній галузі не потрібно. Контактний телефон: 0973763502. Поділіться цим у соцмережах: