На Білій горі вшанували Маркіяна Шашкевича (відео)

Будитель Галичини – цінуємо, пам’ятаємо, вшановуємо!

Підлисецька горо біла! Як тебе не бачу,

Так ми тяжко, так ми сумно, Що трохи не плачу.

(Маркіян Шашкевич)

 5 серпня 2012 року на Білій горі, у селі Підлисся, Золочівського району, відбулося вже традиційне вшанування пам’яті будителя Галичини Маркіяна Шашкевича.

Свято розпочалося з Служби Божої за участю величного гостя  – Владики Венедикта (Алексійчука),  єпископа-помічника Львівської архієпархії УГКЦ. Зустрічали гостя, як гоже  українським звичаям, квітами, хлібом та сіллю.  Як і щороку, представники усіх конфесій правили Службу воєдино.

Після урочистої Служби Божої відбулося Поминальне Богослужіння. Духовно-моральна частина свята змінилася культурно-просвітницькою. Усіх, хто перебував на Білій Горі, чекав святковий концерт за участю аматорських колективів Львівщини та вже впізнаваних імен Золочівщини.

Виступили депутати Львівської обласної ради  Тарас Батенко та Ірина Фаріон.  Взяв участь у вшануванні голова Львівської обласної ради – Олег Панькевич. Вітали присутніх голова Золочівської районної ради – Володимир Недзельський, голова Золочівської РДА – Ярослав Окрепкий.

Завітав до золочів’ян у гості володар пам’ятної медалі Маркіяна Шашкевича – Левко Калитин,  керівник музею «Русалка Дністровая» – Галина Корнєєва, відомий львівський історик – Петро Шкраб’юк,  директор видавництва “Червона калина” Лариса Федорів  та багато інших постатей.

Зі сцени звучала українська пісня у виконанні народних колективів сусідніх районів та золочівських солістів, а танцювали вихованці Ясеновецького Народного дому.

Завершив концертну частину своїми композиціями автор та виконавець власних пісень Теодор Кукурудза. Під його музику танцювала уся Біла Гора, тримаючись за руки люди гуртувалися з думкою про Шашкевича у голові та відчуттям патріотизму і любов’ю до рідної України у серці.

Христина Бучковська

Читайте також:

У Золочеві вшанували 169-ту річницю з дня смерті Маркіяна Шашкевича

«КАМЕРТОН ШАШКЕВИЧА», ЯК ІСПИТ НА ДУХОВНІСТЬ

У Києві відбулась урочиста Академія, присвячена 200-річчю від дня народження Маркіяна Шашкевича

Залишити відповідь

Next Post

Cтратує фестиваль Підкамінь-2012

Нарешті дочекалися! У середу,  8 серпня 2012 року, о 17 годині, стартує один із найбільших фестивалів західної України – “Підкамінь – 2012”.  І цього року він триватиме аж всі 5 днів!!! Гостей зачаровуватиме  сучасна українська фолькова музика на фоні неймовірної краси природи, стародавнього монастиря і усього енергетичного ландшафту Північного Поділля. […]