Львів знов перетворюється на книжкову столицю України

«Форум видаців у Львові» – це найбільший в Україні книжковий ярмарок, що має статус Національного згідно з Указом Президента України. Це найбільша культурна подія року, яка уже 19 рік поспіль стає святом слова, авторів та читачів. Значення Форуму видавців зростає з кожним роком, про що засвідчує насичена програма ярмарку, якісного та кількісного зростання української книги, а також рівень любові до читання.
Прес-конференцію 19 Міжнародного книжкового форуму у Львові розпочала Олександра Коваль, президент ГО «Форум видавців», яка офіційно заявила, що Форум видавців розпочав свою роботу.
Михайло Костюк, голова ЛОДА зазначає: «Форум видавців став поширений не тільки на території України, але й Європи. Символічним є те, що його щорічно проводять у Львові, місті, де зароджувалась видавнича справа, утворювалась писемність нашого народу. Ініціатива створення Форуму видавців перетворилась в подію, яку щороку чекають тисячі людей. Це свято популяризації української книги, якої без форуму не було б».
У 2013 році «Форум видавців» відзначатиме свій 20-річний ювілей, тому Михайло Костюк звернеться до Президента, взяти під патронат відзначення цього свята, виділивши відповідну кількість коштів на проведення заходу. Також за ініціативи голови ЛОДА книжки Романа Горака будуть надіслані у 50 бібліотек Львівської області.


«Сьогодні українська книга є популярною, незважаючи на труднощі, які виникають під час її виходу у світ. Хоч цьогорічне фінансування Львівської обласної державної адміністрації для ярмарку обмежене, однак не це вплинуло на хід на цікавість читачів до книжкового форуму», – розповів Михайло Костюк.
Андрій Садовий, голова міста Львова, відзначає: «Це велика честь і відповідальність бути книжковою столицею України. Завдяки Форуму видавців тисячі і мільйони українців, гостей з різних куточків світу мають можливість краще зрозуміти і побачити Львів. А ініціатива запрошувати письменників до Міста Лева, які пишуть свої твори із сюжетом про місто, дала позитивний результат».
Ініціативу запрошувати письменників до Львова мер міста хоче продовжувати і розширити, проводячи літературні конкурси у різних містах і запрошуючи талановитих дітей до Львова, які пишуть та читають твори. Робоча назва такого проекту – «Львів на все життя». Кращі діти будуть нагороджені на найвищому рівні. Цьогорічний 19 Форум видавців відкрив уже першого юного автора – Максима Білецького.
На прес-конференції були присутні і польські гості, які раді, що можуть представляти польську культуру та літературу на такому ярмарку. Цього року польська програма надзвичайно насичена, а особлива подія присвячена до 120-річчя від дня народження та 70-річної трагічної загибелі Бруно Шульца, польського письменника і художника. Фестиваль цій постаті уже відбувся у Дрогобичі, де народився Бруно Шульц, а зараз продовжується у Львові. Українські читачі зможуть прочитати й перекладені твори Бруно Шульца на українську мову, видані видавництвом «А-БА-БА-ГА-ЛА-МА-ГА», презентація яких відбуватиметься у рамках 19 Форуму видавців.
Олександр Афонін, президент УАВК розповів про проблеми, які існують у видавництвах України. Асоціація Олександра Афоніна щороку проводить аналіз українських видань, статистика яких дуже сумна, оскільки відбувається рівень падіння популярності книжок серед читачів на 20% менше, ніж минулого року. «Україна опускається в інтелектуальне дно, втрачає свій потенціал. Зараз перед нами стоїть завдання реанімувати читача, повернути культуру книги в суспільство, пояснити людей, що прийде час, коли розум, культура, мораль та інтелект стануть вирішальними у її долі та зростанні».
Незважаючи на розвиток технічного прогресу, випуску електронних книжок перший день, навіть кілька годин від початку, 19 Форуму видавців у Львові показує, що є ще небайдужі до друкованих книжок.
Ярослав Ткач
Фото:  Віталій Грабар , Петро Задорожний , Віктор Гурняк

 LUFA

Залишити відповідь

Next Post

Ліда КОТЕЛЯК: “Новоухвалений бюджет- це лише піар-хід Партії регіонів”

Кабінет міністрів порахував, скільки грошей зможе витратити влада на реалізацію своїх передвиборчих обіцянок наступного року – цими днями уряд таки затвердив проект бюджету на 2013 рік. Відповідно до нього в новому році поліпшиться добробут громадян, адже влада збільшить соціальні виплати усім категоріям громадян та скоротить розмір бюджетного дефіциту. За словами […]