Лілія Коструба презентувала новий диск (відео)

KostrubaВідома золочів’янка, солістка Львівської філармонії,  Лілія Коструба, презентувала новий альбом під назвою  “Галицький солоспів”.

Презентація відбулася у актовій залі імені Анатолія Кос-Анатольського  факультету культури і мистецтв Львівського національного університету імені Івана Франка. Альбом  присвячений 140-річчю від дня народження славетної співачки Соломії Крушельницької,  вийшов у жовтні 2012 року. В нього увійшли 16 солоспівів композиторів Галичини.

Про новий альбом та  творчі плани на майбутнє пані Лілія розповіла нам у спеціальному інтерв’ю.

– Пані Лілія, скажіть будь-ласка, чому саме  “Галицький солоспів”, і чому саме Соломія Крушельницька.

– Всі мене питають: чому саме? Я кажу, що саме з музеєм Соломії Крушельницької , я тісно співпрацюю більше 10 років і власне Соломія Крушельницька для мене є як ангел-охоронець. Навіть, коли тяжко, щось погано, приходиш в музей  з таким захопленням, і з таким задоволенням, і все погане  відходить на другий план. Бувало так, коли я  захворіла, прийшла в музей, і ніби вже й не хвора, вже можу співати. Тому мені хотілося зробити такий солоспів, що співала Соломія Крушельницька навіть в кінці вже своїх років.  Вона  дуже багато співала власне галицьких композиторів. 

– А чому саме презентація відбулася у цьому залі, тут якась певна атмосфера?

– Мені  дуже хотілося тут виступити. Ну по перше, я тут вчилася,  і  з осені я почала тут працювати асистентом кафедри музичного мистецтва і  тому хотілося попробувати у цих рідних стінах співати, бо я вже багато де співаю, а тут за такий час я вперше знову.

– Чим саме диск є унікальний, що є ізюминкою диску?

– Ізюминка в ньому є те, що це не просто є записаний диск, а він несе просвітницьку мету. Адже там є коротко описано про кожного композитора, коротко українською мовою та англійською. Це для того, щоб будь-хто  міг взяти, прочитати, і зрозуміти, що це той композитор, а це той.

– Як на вашу думку, чому молоді артисти не звертаються до такого стилю, він їм чужий  чи вони не хочуть братися за такі складні речі, в чому справа?

– Ну, напевно зараз трошечки інший час і якісь уподобання інші. Мені тяжко сказати. Можливо я зараз живу в трошки іншому часі, а вони в іншому. Просто ми зараз на різних хвилях.

– Які у вас плани на майбутнє?

– Я хочу записати диск Остапа і Нестора Нижанківських. Цього року  150 років Остапу Нижанківському і 120 років Нестору Нижанківському, від Дня народження їх. Це в мене такі найперші плани, які я цього року обов’язково мушу зробити. Ну а так планів стільки багато, що дай Боже здоров’я та сили це все зробити. А взагалі, ще планую видати  збірку Дрималика, хорошого друга і концертмейстера Соломії Крушельницької. В мене крутиться все навколо Соломії Крушельницької.

– Для поціновувачів, де саме можна придбати ваш диск?

– Ну, диск я думаю, що буде в магазинах, буде в інтернеті, в мене на сайті, там можна сконтактувати і замовити. Я не думаю, що це буде проблема. 

–  Дякуємо вам !

– Я хочу дякувати “Золочів.нет” , який приїжджає вже другий раз  спеціально до мене. Це мені настільки приємно. І мабуть для мене сьогодні не даремно було стільки хвилювань, і рідні стіни,  потім приїжджають рідні люди. І це настільки приємно, що я вам дуже дякую!

– Дякуємо вам, що нас запросили!

Читайте також:

Лілія Коструба: “Я весь час мріяла тільки про спів…”

Залишити відповідь

Next Post

Знову дороги заблоковані заметами

На ділянці Броди-Тернопіль зупинили рух, «туди не впускають, перемітає страшно», – розповів у коментарі директор департаменту з питань цивільного захисту облдержадміністрації Олексій Титаренко. Він розповів, що сьогодні після 14:00 значно посилився вітер, що спричинило сильне перемітання місцевих доріг. «У багатьох місяцях переметені дороги місцевого значення. Траса Київ-Чоп потихеньку рухається. Облавтодор […]