Із Золочівського замку хочуть забрати картину Альтамонте (відео)

altamonte4Картину Мартино Альтомонте «Битва під Парканами» було привезено у Музей-заповідник «Золочівський замок» в червні 2012 року. Тоді її презентацію присвятили пам’яті Героя України Бориса Возницького, який ще при житті доклав багато зусиль, щоб картини Альтамонте були збережені. Проте зараз виникло питання про повернення картини у  костел  Св. Лаврентія м. Жовкви.

“Ставши директором галереї Борис Григорович Возницький, це був 1962 рік, він починає реалізувати ці неоціненні скарби. Це був період махрового атеїзму в тодішньому Радянському союзі. Костели, церкви, монастирі стояли закинуті. Ще були панські маєтки де також позалишалося те, що не вивезли і те, що не пограбували. Він це все починає звозити до Львова, до фондосховищ. Коли він добився передачі на реставрацію Олеського замку, а потім  і Монастиря капуцинів в Олеську і це все почали звозити туди. Коли спільнота музейна побачила ці всі цінності, коли пішов такий дуже потужний міжнародний резонанс… звернули увагу і на ці картини…  І тоді була така перша ластівка передати ці картини до Польщі… Реставратори власне зробили таке зауваження, що ці картини настільки вже делікатні, що їх  транспортувати не бажано. Звучав і  інший аргумент, якщо йде мова про такі речі, то  має бути обмін на відповідні цінності. Ну і тоді питання було знято.

І в часи незалежності ми маємо знову повертати картину, коли  навіть Міністерство Радянського союзу  зважило на думку реставраторів. Тому це так прикро дуже і боляче, що саме в такий час звучать такі пропозиції…

Ми звичайно будемо відстоювати. Насамперед, бо це є духовний заповіт Бориса Григоровича Возницького і якби він свого часу не врятував ці картини, вони були б вже назавжди втрачені. Тому власне його думка, його заповіт для нас дуже важливий.

Друге, це моя позиція, як музейника, ці речі мають бути в музеях. Вони мають бути під наглядом і суть музею – їх мають бачити люди.

Якщо ми передамо ці речі до храму, забезпечити відповідний волого-температурний режим дуже складно, я не кажу неможливо, дуже складно. По друге, забезпечити фаховий нагляд реставраторів значно складніше, аніж тут у нас…”- розповіла “Золочів.нет” директор Золочівського замку Надія Гупало.

Залишити відповідь

Next Post

Легалізація заробітної плати – гарантія гідного соціального захисту громадян

Згідно з Конституцією України, людина, її життя та здоров’я, честь та гідність, недоторканість визнаються найвищими соціальними цінностями. Кожна людина має право на працю, тобто можливість заробляти собі на життя працею, яку вона вільно обирає або на яку вільно погоджується. В умовах сьогодення негативним явищем нашого суспільства є нелегальна зайнятість. Відсутність […]