Дзвіницю та огорожу костелу Св. Трійці в смт. Поморяни будуть реставрувати

За сприяння ГО “КонтрФорс” Міністерством культури України погоджено реставраційне завдання на розроблення науково-проектної документації реставрації дзвіниці та огорожі костелу Св. Трійці в смт. Поморяни, Золочівського р-ну Львівської обл. – пам’ятки архітектури національного значення (охоронний № 429). На підставі згаданого реставраційного завдання спеціалізованою організацією виконується акт технічного стану конструкцій даної пам’ятки. Про це інформують в спільноті “Я – Поморянський замок, ГО “КонтрФорс”.

Як  пишуть мешканці Поморян у Фейсбук, Дзвін Костелу було зроблено в 1689 році на замовлення короля Яна lll Собеского, з латинським написом, емблемою роду Собеских і образом з візерунком св.Яна Хрестителя.

“Унікальний дзвін пережив Першу і Другу світові війни, довгі літа радянського панування. Це найцінніший і символічний елемент дзвіниці Костелу св.Трійці. Він був відлитий з турецьких гармат, захоплених польською армією в битві під Хотином у 1673 році. Ця безцінна реліквія дивом збереглися до теперішнього часу, як і дзвіниця, молодша від дзвону приблизно на сто років. Включений в список об’єктів історичного комплексу Костельної дзвіниці, в поєднанні з плотом, брамою і статуями св. Яна Хрестителя, архангела Гавриїла і Діви Марії, що прикрашають вхід до церкви Святої Трійці, – досі мало відомих історичних пам’яток, таких же мало відомих, як і наші Поморяни. У забуття впадає також і сам Костел Св. Трійці. Головним чином тому, що доїзд до наших Поморян є утруднений через майже непроїзні дзюраві дороги, і власне через те нас оминають туристичні шляхи.
Але навіть 150 років тому, це було важливе місце на карті, місце, відоме і пов’язане з історією ще навіть в міжвоєнний період, не кажучи вже про XVI столітті або XVII, коли наше містечко успішно захищалося від татар і турків.
Дзвіниця на даний час в дуже поганому стані неминучого краху, є важливим пам’ятником як історії, так і архітектури, тому, більше не може чекати кращих часів.” – пишуть поморянці.

Нагадаємо, що у Поморянському замку влаштовано доступ до третього ярусу (даху), що дало можливість проектантам обстежити дахові конструкції. Риштування дерев’яне влаштоване без відхилень від проекту. Виконуються роботи із влаштування стабілізуючих дерев’яних підпор на найбільш аварійних ділянках будівлі, що дозволить її стабілізувати на 5 років. Фінансування – державне, виконавець – “Західцентркомплект” на основі Проекту первинних протиаварійних робіт виконаних ПП “Лагуш і Спілка” на замовлення ГО “Україна-Європа-Світ” за благодійні кошти громадськості.

Залишити відповідь

Next Post

Нове в податковому законодавстві

З 01.01.2017 року набрали чинності Закони України від 06.12.2016 № 1774-VIIІ «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України», від 20.12.2016. № 1791-VIII «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо забезпечення збалансованості бюджетних надходжень у 2017 році», від 21.12.2016 № 1797-VIII «Про внесення змін […]